Kategorie: Wszystkie | Słowo Wstępu
RSS
czwartek, 28 kwietnia 2011
Kuzyneczka

 Wczoraj odwiedziła mnie moja dwuletnia kuzynka. Jeśli czytaliście, Drodzy Czytelnicy, wpis Braciszek, rozumiecie jak podziałała na mnie jej obecność. Bawiłyśmy się dmuchaną piłką, skakałyśmy i czułyśmy się świetnie w swoim towarzystwie. Dziewczynce najbardziej podobał się mój kotek. Gdyby jej pozwolono, biegałaby całymi dniami wrzeszcząc na całe gardło "Miał - miał".

20:44, maniolek76a
Link
czwartek, 21 kwietnia 2011
Przepis na sałatkę śródziemnomorską

Przygotuj dwa pomidory, słoiczek oliwek (czarnych lub zielonych), opakowanie serka feta, świeżą bazylię i oliwę z oliwek. Umyj pomidory i listki bazylii. Ser pokrój w równiutkie kostki. Otwórz słoiczek z oliwkami. Wrzuć wszystkie składniki (oprócz oliwy) do miski. Delikatnie wymieszaj. Skrop oliwą.


Smacznego!

12:19, maniolek76a
Link
czwartek, 14 kwietnia 2011
Koncerty

Moja szkoła muzyczna organizuje cykl koncertów, z których dochód przeznaczony będzie na wyposażenie klas. Dzisiaj grała moja Siostra i poszło jej świetnie. W poniedziałek będę akompaniowała młodszemu koledze, a we wtorek gram solo.

Bardzo proszę wszystkich moich Czytelników o trzymanie kciuków!

19:54, maniolek76a
Link
poniedziałek, 11 kwietnia 2011
Czego?

Pewnego dnia, gdy przebierałyśmy się z koleżankami po lekcji wf, ktoś zapukał do drzwi. Moja Koleżanka poczekała aż się odziejemy i zirytowana otworzyła drzwi z okrzykiem "czego?" na ustach. Sądziła, że to jakiś żartowniś. Zdumione ujrzałyśmy nauczyciela, który przyniósł bluzę zostawioną na korytarzu przez jedną z dziewczyn. Mimo powagi sytuacji, nie mogłyśmy powstrzymać śmiechu.

11:33, maniolek76a
Link
środa, 06 kwietnia 2011
Lista przebojów

Na początku obiecałam, że będę pisała o ciekawych książkach. Postanowiłam opublikować własną listę kilku serii książkowych dobrych dla osób, które lubią w powieściach magię, fantastykę oraz prawdziwe uczucia.

1.  "Wojna czarownic" M. Caranza - Odrobinę mroczna i krwawa, ale naprawdę wzruszająca trylogia.

2. "Afrykańskie przygody Martine" L. St. John - polecam tym, którzy mają ochotę oderwać się od szarej codzienności i wkroczyć w fascynujący świat afrykańskiej kultury. Jest to opowieść o dziewczynce obdarzonej niezwykłą mocą oraz o wielkiej przyjaźni człowieka i żyrafy.  

3. "Opowieści z Narni" C.Luis - Bardzo przyjemna i wciągająca seria.

4. "Dziedziczka smoka" L. Troisi - O najwspanialszym smoku, który zamieszkał w najniepozorniejszej istotce. Niezwykła terapia dla ludzi z kompleksami oraz wielka przyjemność czytania dla wszystkich.

Miłej lektury!

 

22:06, maniolek76a
Link
niedziela, 03 kwietnia 2011
Targi kamieni "Interstone"

W sobotę byłam z Mamą i Siostrą na ogólnopolskich targach kamieni i minerałów. Można tam było nabyć piękne rzeczy za niewielką cenę. Kupiłam korale z opali za jedyne dziesięć zł. Kiedy piszę ten tekst, wiszą mi na szyi mieniąc się kolorami tęczy.

16:37, maniolek76a
Link
piątek, 01 kwietnia 2011
Pogo

Dostałam od rodziców niesamowity prezent - Pogo! Jest to taki kijek, na którym się skacze. Nauczyłam się go używać.

ps. Załączam rysunek instruktażowy.

 

(ten obrazek znalazłam w Internecie)

 

19:59, maniolek76a
Link
Odwiedziło mnie już tyle osób:
Liczniki
Dziękuję bardzo.

Uwaga - coś nowego:
mili czytelnicy mogą
pisać do mnie na adres:
szkolna_codziennosc(małpa)op.pl